tento blogísek je úplně na changu

internet

Jak vysokoškoláci táhnou IT

17. května 2009 v 17:47 | Timy
Na Facebooku proběhla nedávno taková malá debata o tom, jestli je VŠ k něčemu nebo k ničemu. Detaily jsou nezajímavé, důležitá je jedna myšlenka, která tam probublala. Jeden človíček tvrdil, že "IT odjakživa táhli a táhnou vysokoškoláci", s čímž jsem souhlasil, ale oponenti zásadně nesouhlasili. No, zkusil jsem si najít, za kterými technologiemi stojí lidé s vysokou školou a za kterou lidé bez vysoké školy. Omezil jsem se pouze na web a internet, protože zase tolik času nemám :-). Výsledek uvidíte na této stránce. Za všemi významnými technologiemi, na které jsem si vzpomněl, stojí někdo s vysokou školou. Náhoda? Fikce? Důkaz? To už si rozmyslete sami.

Zase jeden úspěch

28. května 2008 v 16:20 | Timy
Zase tak ohromný ne, ale přeci se musím pochlubit :-). Matematika Polopatě se umístila na celkovém desátém místě ve "specializované soutěži pro webdesignéry z České a Slovenské republiky" - Interzen. Zajímavější je ovšem čtvrté místo v kategorii uživatelský přínos. Akorát je škoda, že zrovna letošní ročník dopadl z hlediska organizace tak katastrofálně, výsledky byly zveřejněny snad o dva měsíce později a slavnostní vyhlášení všech webů včetně vítězů kategorií se odbylo asi za půl minuty :-(.
No co, nenecháme si tím kazit radost a jdeme oslavovat. Jablečný džus poteče proudem a skriptum z algoritmiky budiž otevřeno celý den!

Zahrajte si moji hru!

21. května 2008 v 14:36 | Timy
Timy vytvořil svou první snad-skoro-úplně-funkční hru!

Deset progamů, bez kterých nemůžete existovat!

2. března 2008 v 23:05 | Timy
Další štáfétá!

Timy je aktivní, část druhá

29. listopadu 2007 v 19:14 | Timy
Že jsem člověk aktivní, o tom již nemůže být pochyb. No... Možná trochu jo.

Matematika slovensky

23. listopadu 2007 v 8:30 | Timy
Timy je aktivní!

Prodávám nefunkční DVDromku

17. června 2007 v 12:49 | Timy
Je to LG, asi dva a půl roků stará, nečte DVD a ani je nevypaluje. Občas přečte a vypálí CD, ale nespoléhal bych na to. Vzhledem k mé silné citové vazbě k mechanice bych dražbu začal na částce jeden tisíc korun.

Zase jedna podvodná SEO technika?

30. října 2005 v 15:51 | Timy
Na jakpsatweb proběhla poměrně zajímavá diskuse, jestli může být web penalizován za to, že používá extrémně malé a nekontrastní písmo, ve kterém jsou v podstatě všechna důležitá klíčová slova pro daný web.

Hledá se Leo

21. října 2005 v 17:05 | Timy
Prosím vás všechny, kteří se pohybujete na českém internetu, na blozích a webzinech, vás všechny, kteří denně zanecháváte své komentáře právě na těchto místech a prosím i kohokoliv jiného, kdo by mi mohl zodpovědět tuto jednoduchou otázku: Kdo je to LEO?

Úvodní stránka mi nevadí

18. října 2005 v 23:17 | Timy
Čím dál častěji čtu komentáře, které hanobí a kritizují úvodní stránku. Proč? Co je na ní tak špatného? Radši si jednou kliknu na jeden blbý odkaz :::vstupte::: než aby mě pak musela otravovat dotěrná wz-reklama.

Webylon: Maximální účinnost bez okovů byrokracie

11. října 2005 v 17:46 | Timy
Včera jsem se opět začetl do tohoto kontroverzního webu s alternativním pohledem na svět, lépe řečeno, s alternativním pohledem na konsorcium.

Co děláte když najdete na nějakém webu chybu?

5. října 2005 v 6:00 | Timy
Stává se vám, že projíždíte svůj oblíbený web a narazíte na nějakou chybu? Co uděláte? Napíšete to autorovi nebo ho s tím nebudete otravovat, konec konců je to přece jeho problém...

Základní princip SEO

29. září 2005 v 19:12 | Timy
Po přečtení článku na blogu Radka Hulána jsem konečně pochopil, v čem tkví základní princip SEO.
 
 

Reklama