tento blogísek je úplně na changu

Zajímavý psychotest

2. ledna 2007 v 14:07 | altruisticky naladěný Timy |  jen tak...
To mi zase jeden kámoš poslal po emailu docela zajímavý psychotest. A vzhledem k tomu, že výsledek docela seděl, dám ho i sem.

Test - Jaké pudy ve vás dřímají?
Před sebou vidíte osm portrétů více či méně sympatických lidí. Dobře si je prohlédněte a vyberte mezi nimi člověka, kterého byste opravdu neradi potkali v noci v podzemním parkovišti a kterého byste podezřívali z nejhoršího. Pak si podle čísla vyhledejte odpovídající charakteristiku a objevíte svou skrytou tvář.
1
2
3
4
5
6
7
8
Tento test je inspirován (převzali jsme fotografie a terminologii) podobným testem od Lipóta Szondiho, maďarského psychiatra z 19. století, který chtěl odhalovat skryté sklony osobnosti podle sympatií a antipatií, jež v lidech vyvolávaly fotografie psychopatů. Vycházel z principu "svůj k svému" a z poznatku, že na druhých většinou nejvíc nesnášíme to, co se nám nelíbí na nás samých a co potlačujeme.
Existují dva způsoby potlačení:
Popření: Úplně odmítneme své skryté sklony a kompenzujeme je tím, že se začneme chovat zcela opačně.
Sublimace: Skryté sklony nahradíme sociálně přijatelnějšími, nebo dokonce užitečnými postoji, uměleckými aktivitami, koníčky...
1. fotografie
Vybrali jste si sadistu
Potlačené sklony: autoritářství, potřeba ovládat, zlomyslnost.
Jestli jste si vybrali tento portrét inkvizitorského profesora, zřejmě před druhými i před sebou pečlivě skrýváte "silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním".
Popření: Jste zcela neškodná bytost. Podřizujete se, jste schopni se obětovat, vždy připraveni pomáhat svým bližním. Jste usměvavý zaměstnanec, ochotný kolega. Zároveň však není snadné být vaším nadřízeným. Když se vám nechce do nějaké práce, děláte obstrukce hašteříte se, trucujete, jste neochotní...). Vaším stylem je pasivní rezistence, naléhání, které časem "otráví".
Sublimace: Své sklony uplatníte v určitých profesích - řezník, chirurg, policista, zubař, vyšetřující soudce... Nebo je můžete rozumově zdůvodňovat, vést dlouhé rozpravy o řádu a autoritě (syndrom "ředitele zeměkoule").
2. fotografie
Vybrali jste si zuřivce
Potlačené sklony: impulzivita a násilí.
Jestli jste dostali strach z tohoto chlapíka s hlavou pitbulla, znamená to, že jste v sobě potlačili, udusili silnou agresivitu.
Popření: Jste mírumilovní, často až extrémně laskaví.
Jste přívětiví, přející, hotové dobrotisko, vzbuzujete dojem, že jste solidní a ovládáte své emoce. Vaše náklonnost bývá stabilní, máte silná pouta k lidem, věcem, idejím. Na konci dne však býváte často vyčerpaní. Vysiluje vás neustálé skrývání násilných sklonů, k němuž vás nutí touha být všem sympatičtí.
Sublimace: Svou impulzivitu někdy pozitivně využijete při sportu. Vedete dozajista hyperaktivní život. Váš čas zaplňují stovky projektů, organizujete spousty různých věcí nebo prostě jen vybíjíte svou energii na diskotéce.
3. fotografie
Vybrali jste si katatonika
Potlačené sklony: blouznění, hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu.
Pokud vás znepokojil ten usměvavý, špatně oholený typ, vřou a kypí ve vás síly, které vás mohou zcela odtrhnout od reality, jestliže s nimi něco neuděláte.
Popření: Upínáte se k jistotám, spoutávají vás stereotypní postoje nekladete si otázky, neinovujete, nehledáte změnu...).
Jste prototyp stydlivky, který se překonává. Největší strach máte z toho, že ztratíte kontrolu. Díky tomu jste trochu rigidní, pořád v defenzivě, někdy zablokovaní, vždy podle pravidel. Zadržujete své pocity (málo je dáváte najevo, nedělá vám dobře podělit se o své city, přestat se ovládat...).
Sublimace: Vaše schopnost imaginace se často uplatní v různých tvůrčích činnostech, které však vždycky mají svůj řád. Stává se z vás tedy "zaměstnaný kreativec" - grafik, novinář, fotograf, stylista...
4. fotografie
Vybrali jste si schizofreničku
Potlačené sklony: izolovanost, špatné vnímání tělesných hranic, nedostatečné ovládání těla. Zježily se vám vlasy při pohledu na ty mrtvé oči a obličej bez výrazu? Poznáváte v nich totiž své vlastní démony - nezájem o sociální vztahy a omezený rejstřík citů".
Popření: Věříte na setkávání s lidmi, výměnu názorů, společnost. Chodíte hodně mezi lidi. Vaše zapojení mezi lidi však často neprobíhá k vaší spokojenosti, kontrastuje s vaším bídným intimním životem. V hloubi duše se cítíte pořád osamělí. Vaše vztahy zůstávají na povrchu, jsou odosobněné, nemají "šťávu", chybí v nich skutečné city. Ve skutečnosti vlastně druhé nepotřebujete, nepotřebujete s nimi žít.
Sublimace: Ve všem, co souvisí s intelektem, nebo v individualistických činnostech, jako je hudba, čtení, meditace. Své sklony můžete rovněž nasměrovat do nějaké mysticko-sportovní vášně (trekking, horolezectví...) nebo do zážitků, které vás oprostí od společnosti lidí (plavba osamělého mořeplavce kolem světa, odchod do kláštera...).
5. fotografie
Vybrali jste si hysteričku
Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus.
Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte - frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost...
Popření: Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, s puntičkářskými způsoby. Býváte "šik", máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy.
Sublimace: Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté vegetariánství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk - například olíznutí rtů, pokaždé než začnete mluvit.
6. fotografie
Vybrali jste si ženu v depresi
Potlačené sklony: pochybnosti o vlastní hodnotě, pocity méněcennosti a viny.
Je-li pro vás tato neškodná bytost ztělesněním toho nejhoršího, znamená to, že jste v podstatě hluboce smutní a pesimističtí, ale nedáváte to najevo.
Popření: Uvolněný a bezstarostný typ extravertní osobnosti.
Někdy opravdu veselá kopa. V každém okamžiku z vás čiší dynamičnost, sebedůvěra a optimismus. Občas se projeví podráždění, špatná nálada a podivné návaly smutku (syndrom smutného klauna). Někdy také můžete působit podezřívavě a nevraživě.
Sublimace: Svého duševního utrpení se zbavujete tím, že se staráte o utrpení druhých (ošetřovatel, psycholog...). Anebo se uplatníte v náboženství či v boji za dobrou věc.
7. fotografie
Vybrali jste si maniaka
Potlačené sklony: extraverze, vzrušení, sebepřeceňování, marnotratnost. Vzbuzuje ve vás ten žoviální dobrák nenávist a odpor? Asi v sobě skrýváte nadšení, které by z vás snadno mohlo udělat blouznivce a fanatika, v každém případě někoho, s kým se nedá žít.
Popření: Nesnášíte hluk, výstřelky, nevázanost, máte strach ze skandálu.
Jste vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jste rozumní, šetrní, své chování dobře ovládáte, nic vám neuteče, žádný prohřešek nepronikne na povrch. Někdy se však vaše potlačovaná mánie projeví na druhých - máte na ně přehnané požadavky, potřebujete všechno kontrolovat, prověřovat, dohlížet...
Sublimace: Veselí společníci, duše party, jste schopni zorganizovat obrovské večírky, vymýšlet všemožné zábavy. Mohou z vás být odborníci na vztahy s veřejností, reklamu.
8. fotografie
Vybrali jste si zvrhlíka
Potlačené sklony: homosexualita, transvestitismus.
Zdá se vám, že by ten mladíček mohl být nebezpečným pederastem? Není pochyb o tom, že máte potíže s vlastní identitou, a to především sexuálního rázu.
Popření: Přehnaně, přespříliš projevujete své biologické pohlaví. Vaše postoje, vzhled, chování, zkrátka všechno na vás přímo křičí, že jste "opravdový" muž nebo "opravdová" žena. Jste skutečný chlapák nebo velmi sexy žena a v obou případech ďábelští svůdci (lovíte, shromažďujete "zářezy na pažbě"...). Vaším dalším zvláštním rysem je, že mezi vámi a jinými muži, resp. ženami panuje silná rivalita. Snažíte se jim přebrat jejich ženu, případně muže.
Sublimace: Angažujete se v boji za základní hodnoty - rovnost pohlaví, stejné platy, stejné zastoupení mužů a žen... Nebo máte talent (i úspěchy) v činnosti tradičně vyhrazené druhému pohlaví - v případě mužů např. móda, péče o vlasy, líčení, u žen zase motorky, pilotování stíhaček atd.
--------------------
poznámka pod čarou: beztak jsem porušil tisíce autorských práv, takže kdyby to někomu extra vadilo, nechť mi nějak napíše, já to máznu (i když myslím, že je celkem jedno, jestli to koluje po tisícovkách po emailech nebo si to tady přečte deset dvacet lidí...).
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Acci Acci | Web | 2. ledna 2007 v 14:13 | Reagovat

Díky! Teď už vím, jaký jsem ;)

2 Ly Ly | Web | 2. ledna 2007 v 16:26 | Reagovat

Mno wow :)) Tak jsem prej stydlivka =-O?!

3 Ly Ly | Web | 2. ledna 2007 v 16:37 | Reagovat

jo btw Timy si stěžuje, že se ho lidi nezeptali, co je zač on, tak se ptám: Co jsi zač :D?

4 Ly Ly | Web | 2. ledna 2007 v 16:50 | Reagovat

Tak nic, už to vím :D sorry za nával komentářů :)

5 Timy Timy | 2. ledna 2007 v 17:54 | Reagovat

Ly: za trest to neřeknu :-)).

6 numero numero | E-mail | Web | 3. ledna 2007 v 17:32 | Reagovat

heh, nemám pocit že bych seděl na jedničku. Ne že bych občas někomu nechtěl dát do držky :), ale necítím potřebu někoho ovládat ani nikoho vést. Navíc prfese programátor mi nepřijde až tak strašná.

Asi jsem příliš svérázný :o)

7 Lyn Lyn | Web | 4. ledna 2007 v 17:56 | Reagovat

myslela jsem,že 6 je chlap a ono to je ženská.ano,určitě ze mě bude dobrý psycholog xD.x)

8 klokyn klokyn | E-mail | Web | 5. ledna 2007 v 1:03 | Reagovat

Na mňa to sedí takmer ako uliate. Asi si treba poriadne vybrať, nerozmýšlať na tým hodinu a proste dať prvého, kto vyzerá nebezpečne. Aj keď ja osobne by som nechcel nikoho z tých ľudí stretnúť v "podzemním parkovišti" ;)

9 Timy Timy | 5. ledna 2007 v 12:08 | Reagovat

[7] Lyn: Já si to myslel taky :-)

10 ali' en ali' en | Web | 18. ledna 2007 v 15:06 | Reagovat

..na me to sedi :)

11 bara bara | 21. ledna 2007 v 18:28 | Reagovat

já bych se bála všech tak jaká jsem??????

12 Charlie Charlie | Web | 22. ledna 2007 v 21:23 | Reagovat

Hehe, já jsem si taky myslel, že číslo 6. je nějakej psychopatologickej chlap :)

13 hm.. hm.. | E-mail | 25. ledna 2007 v 18:00 | Reagovat

ja sem si 6ku vybrala, ale taky sem si rikala ze je to nakej chlapek..:)) Jo a fakt to docela dost sedi:)

14 xxx xxx | 30. ledna 2007 v 20:59 | Reagovat

ty jo docela to na me sedi ja si vybrala 4 ale ze vsech tech ksichtu mi behal mraz po zadech...

15 dgfgcv dgfgcv | 30. ledna 2007 v 21:01 | Reagovat

11-baro to neres ja mela taky depku ze vsech asi sme proste od vseho kousek...

16 Gekon Gekon | E-mail | Web | 30. ledna 2007 v 21:47 | Reagovat

Timy, proč jsem si vybral 8. fotku? :)

17 Timy Timy | 31. ledna 2007 v 13:25 | Reagovat

[16] Asi seš feministka :-)

18 já | 22. února 2007 v 21:32 | Reagovat

vybrala jsem 2, a fakt to sedi! To musím poslat kamarádům!

19 Seli Seli | 7. března 2007 v 20:52 | Reagovat

Nějak jsem si nedokázala vybrat jednu ale rovnou tři (1;3;6)! Asi budu řádnej úchyláček, co?!

20 Jerk Jerk | 7. března 2007 v 20:57 | Reagovat

Nic proti - ale co se mnou,kdyz bych se nebal,ale fakt nebal ani jednoho - jakoze by mi ani jeden z nich nevadil? 8(

21 musulka musulka | E-mail | 8. března 2007 v 17:55 | Reagovat

nic lepsiho sem nevidela!! chci bejt psycholozka..a to co mi vyslo..no nejdric sme se zhroutila a pak si üvedomila..ze to zase nebude tak horky..vybrala sem si obrazek sest.. pak u toho vysvetlenyho mas v zavorce ze najdu uplatneni jako psycholog tak to me zase postavilo na nohy..i kdyz ty nemas zasluhu na tom zrizeni toho mailu moc ti dekuju ze ho mas tady a ze sem na nej narazila..a samozrejme ho doporucim dal..kdyby si chtela nahodou napsat tak mi napis na mail pac sem uz mozna nepudu..tim nechci urazit tvy stranky..

22 Danče Danče | 24. března 2007 v 20:33 | Reagovat

Koukám že fotka číslo 6 a její text na mě sedí jako ulitý:D:D

23 Tom Suran Tom Suran | E-mail | 29. března 2007 v 11:35 | Reagovat

Já jsem si nevybral nikoho.Mělo by to také být řešení.

Tak jsem se nedověděl o sobě nic nového.

Vím jak by to v té krizové situaci dopadlo.

Osm pořádně zmlácenejch úchylů,asi bych je i

vyléčil a tím jim usnadnil život a vrátil je do normálu.

ahoj Tom.

24 Bája..:-* Bája..:-* | E-mail | 5. června 2007 v 15:42 | Reagovat

Teda já sem si vybrala 4 no ale jako nevím možná to někde uvnitř to co tam je napsaný dříma:D ale zatím si nejsem vědoma...snad i doufám že se to ani nikdy neprojeví...:)

25 Lucie Lucie | E-mail | 5. června 2007 v 16:33 | Reagovat

nevim co rict

26 kacka kacka | 19. června 2007 v 12:40 | Reagovat

nojono to je dobry ale ty fotky se mi moc neloibi

27 wendy wendy | E-mail | 26. června 2007 v 17:39 | Reagovat

heh...4...ale teda žádnej mráz po zádech mi neběhal :D znam i "mrtvolnější" fotky xD ale jo,pěkný xD

28 Terka Terka | 24. července 2007 v 11:34 | Reagovat

Já sem si vybrala jednoznačně 2!Tak snad na tom nejsem tak špatně!

29 Helena Helena | Web | 16. srpna 2007 v 13:04 | Reagovat

Hm, výborně. Takže jsem sadista....

30 helicid helicid | Web | 25. srpna 2007 v 14:04 | Reagovat

Tak taky sadista, no co kazdy jsme nejakej

31 SM SM | 13. ledna 2008 v 19:33 | Reagovat

me se libi vsichni, co s tim???

32 trira trira | E-mail | 14. ledna 2008 v 15:50 | Reagovat

Ja si vybrala 2 a 8, jelikož ti dva mi nějak učarovali v negativním slova smyslu, mno a musim řict, vskutnu trefne definice. Je pravda, ze jsem agresivni motorkarska, s ridicakem na kamion. Tak ted nevim, mam se stydet, nebo se to ve 22 da jeste změnit? :)

33 octopoid octopoid | E-mail | 18. března 2008 v 9:59 | Reagovat

Noo bezva, pěkně děkuji, sadista. Se divím, že jsem ještě někoho nezabil. Hlavně si nikoho nevybírejte, pak jste mimo hodnocení:)

34 Symphony Symphony | 20. května 2008 v 12:20 | Reagovat

no...asi na tom něco bude. nebude vadit, když si to skopčim?

35 mrnousek mrnousek | 24. května 2008 v 19:45 | Reagovat

fajn, bál jsem se tý depky - takže jsem zakomplexovanej:(. nedávno jsem si dělal test na poruchy osobnosti a vyšlo mi tam, že jsem odtažitá schíza a úzkostnej. což fakt někdy jsem. je to na www.psyx.cz, vůbec jsem ty stránky neznal.

36 kajka kajka | 25. května 2008 v 17:37 | Reagovat

tak tohle na mě boužel vůbec nesedí .. :( :D

37 Kafka Kafka | 2. června 2008 v 16:40 | Reagovat

hej tyjo.....mazec....docela sedi......nato ze je to jenom takhle pres net...hmmm...:).....vybornyyy

38 dawe dawe | 6. června 2008 v 15:04 | Reagovat

vybral jsem si č.3, to znamená že potlačuju hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu , nebo že jsem hyperaktivní ??

39 Kůň Kůň | E-mail | 23. června 2008 v 10:29 | Reagovat

Člověk má strach, co z něj vyleze za úchyla, a pak se dozví, že má vlastně jen sklony k agresivitě. jj, 2 vede:-D

40 veronique veronique | 27. srpna 2008 v 13:46 | Reagovat

brr, nejvíc jsem se lekla 1 a 5... nakonec jsem měla větši husinu z ženský na obr.č 5  a pak si přečtu, že jsem hysterka :-D

41 iva iva | E-mail | 14. října 2008 v 8:24 | Reagovat

dsfdsa

42 blaváčka blaváčka | 8. ledna 2009 v 15:15 | Reagovat

fíha ja som si vybrala 8. zvrhlíka :DDDD

43 Karel Karel | E-mail | 21. března 2009 v 22:33 | Reagovat

Test mi přijde vynikající - přes svou jednoduchost má potenciál opravdu leccos ukázat. Jen proboha z úvodu vyhoďte ten debilní blábol o podzemním parkovišti. Je to jednak uhozené, zejména však zavádějící. Představuji si realistický násilnický potenciál (u žen např. tím pádem automaticky nižší) namísto toho, abych se do hloubky zamyslel nad skutečnou mírou antipatie. Doporučuji tedy vylepšit zadání!

44 Freeman Freeman | 25. března 2009 v 16:21 | Reagovat

vybral jsem si 2 a 6 a musím přiznat, že to dost sedí - vím, že mám sklony k agresivitě i tzv. syndrom smutného klauna a tady se mi to potvrdilo. jo a o obrázku č.6 jsem si myslel, že se jedná o nějakýho sadistickýho úchyla:-D

45 Hermionna Hermionna | E-mail | 30. května 2009 v 18:03 | Reagovat

jooo, stydlivka s velkou fantazii :D

46 Zoe Zoe | 23. července 2010 v 15:00 | Reagovat

Tak to je zajímavé, také jsem si nedokázala vybrat jen jednoho, ale rovnou tři a to 1, 5, ale hlavně 8 .. No třeba o mě jednou uslyšíte v televizi jako o masové vražedkyni .. x)

47 Té | 27. srpna 2010 v 14:34 | Reagovat

Pokud ste si nevybrali tk doboručuju ten test jestli ste vy sami psychopati nebo ne,kámoš si nevybral a zjistila sem že je psychopat

48 BL BL | 10. prosince 2010 v 0:30 | Reagovat

Vyšlo mi přesně to stejný, ale řekl bych, že ten chlap na obr. 2 je neskutečnej.
A teď mam chuť jít někoho zabít

49 online online | E-mail | Web | 15. října 2014 v 22:31 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama